Travel Cakes with Taner Egemen

Travel Cakes with Taner Egemen

 

 

TANER EGEMEN HAKKINDA

Yemeğe olan düşkünlüğü küçük yaşlarda başlayan şefin, doğup büyüdüğü Strasburg da bir pastane vitrininde gördüğü turtayı tatması ile hayatının yönü çizilir. Yaratıcılık arayışı nedeni ile uzun bir süre Fransa da çalışmalar gerçekleştirir. Öğrenim tutkusu onu mesleğini ileri taşımaya iter ve Paris’te ‘Ecole Bellouet Conseil ve Ecole Stephane Glacier’ de pastacılık eğitimi alır. Bu eğitimi, çikolata konusunda çok farklı teknikler üretmesini sağlayacak olan, Georges Larmicol Chocolatier’de almış olduğu çikolata uzmanlığı eğitimi takip eder. Çikolatanın sonsuz bir serüven olduğunu keşfeden şef, bu konuda aynı zamanda görsel sanatlar eğitimi almaya karar verir ve dünyaca ünlü; Franck Colombie, Staphane Leroux, Johann Martin, Guillaume Mabilleau, Jean Michel Perruchon, Quentin Bailly, Stephane Glacier gibi profesörlerden aldığı dersler ile çikolata tekniklerinin görsel sanatlar ile ilişkilendirilmesi ve özellikle çikolata heykel yapımı konusunda yeteneklerini geliştirir. Çalışmalarında kullanmış olduğu nugatin ve çikolata karışımı heykel tekniği ile yenilebilir pek çok sanat eserine imza atmıştır. Paris’te yaşayan ve yeni çalışmalarıma Paris’te Au gourmet du Vesinet Patisserie Boulangerie de üretim koordinatörü olarak devam eden Taner Egemen, Avrupa da bulunan çok uluslu firmalara konsept danışmanlığı, ürün geliştirme ve teknik danışmanlık vermeye devam etmektedir.

 

 

TANER EGEMEN İLE BATON KEKLER

 

Uzun bir tasarım ve çalışma süreci sonucunda ortaya çıkan ‘Taner Egemen ile Baton Kekler’ tarifleri şef tarafından geliştirilirken, kullanılacak teknik kadar, seçilen ham maddelerin bölgeye ait olmasına büyük önem verilmiş, uygun teknikler ile doğru tatların birleşimi sağlanarak, dekorasyon, sunum aşamalarında kullanılan formlar ve  renklerin  sanatsal yansıması ile seri tarifleri geliştirilmiştir. Şef, bu yeni tarifler ile reçetelerin geleneksel olarak kullandığı sunumlar ve ürünlerin dışına çıkarak, görsel bir şölen sunduğu kadar eşsiz bir tadım deneyimi sunan özgün tarifleri ortaya çıkmıştır.

 

 

  • Print
Location
CHOCOLATE ACADEMY™ centre Turkey, Istanbul
Level
All Levels
Course subscription & info
Level All Levels

General Interest

General Interest courses relevant to all chocolate professionals of varying skill levels and dealing with items such as Marketing, Packaging, Labelling and Merchandising.

Need some inspiration? Explore our Callebaut tutorials!
Discover tutorials
Location
CHOCOLATE ACADEMY™ centre Turkey, Istanbul

We are organizing practical and theoretical courses for chocolatier, pastry chef, candy craftsmen, bakers and caterers. The curriculum includes beginner, advanced and specialized courses on chocolate processing and a range of techniques and applications - from molding, enrobing and sculpting to decorations and flavorings.

In addition to our Technical Advisors, the members of our Ambassador Club Chefs are also been in the CHOCOLATE ACADEMY™ center. This Club has more than 70 world renown Ambassadors. These Ambassadors help us test and develop new products and recipes, additionally they help us for our costumer trainings.

To provide good communicate with all our people who wants to learn everything about chocolate, the number of participant is limited 8-12. We recommend you that register early. We look forward to sharing our passion for chocolate with you!

Barry Callebaut Eurasia, Nidakule Ataşehir Kuzey, Barbaros Mah. Begonya Sok. No:3 / 197 24th Floor
Ataşehir – İstanbul
Turkey